Wakacje ze sztuką

Data publikacji: 26.06.2023 r.

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury "Śnieżka" oraz Galerii Sztuki MOK.

W Domu Kultury "Śnieżka" zajęcia odbywać się będą w dniach 3-14 lipca, w godzinach 10.00-13.00. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 7-12 lat.

I tydzień
3.07 i 7.07 (poniedziałek, piątek) - masa porcelanowa - cena 40 zł
4.07 (wtorek) - rosnące farby - cena 20 zł
5.07-6.07 (środa, czwartek) - storczyk z krepiny - cena 40 zł

II tydzień
10.07-11.07 (poniedziałek, wtorek) - maski teatralne - cena 40 zł
12.07 (środa) - witraże - cena 20 zł
13.07-14.07 (czwartek, piątek) - decoupage na słoiczkach - cena 40 zł

Masa porcelanowa na zimno jest to masa plastyczna, konsystencją przypomina modelinę. W odróżnieniu od masy solnej jest bardzo elastyczna, a po wyschnięciu gładka. pozwala rozwijać dziecięce umiejętności manualne, trenując motorykę małą, pobudza także kreatywność i wyobraźnię.
Dzieci na zajęciach same przygotują masę, po czym stworzą z niej co tylko zamarzą.

Rosnące farby jest to jednolita masa, do której dodajemy kolorowe farbki.
Na zajęciach dzieci samodzielnie wykonają bazę do farb, po czym wymieszają z ulubionymi kolorami. Następnie  namalują obrazy, które zostaną wypieczone. Rysunki będą wyglądać na 3D.

Krepina to gruba, krepowana i sztywniejsza wersja bibuły. Z krepiny wykonuje się różnego rodzaju ozdoby, dekoracje wnętrzarskie, dodatki do bukietów itp.
Na zajęciach dzieci wykonają kwiaty storczyka i samodzielnie przyozdobią doniczki.

Witraże to ozdobne wypełnienie okna, farby witrażowe są transparentne czyli przezroczyste.
Na zajęciach dzieci będą miały okazję namalować własne witraże wypełnić je różnymi kolorami, a po wyschnięciu nakleić w wybranym miejscu.

Decoupage to metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek.
Na zajęciach dzieci wymalują słoiczki, a następnie przyozdobią je wybranymi motywami wyciętymi z serwetek.

Cena jednych zajęć 20 zł.
Wpłaty można dokonać w kasie DK Śnieżka lub przelewem na konto MOK: 32 1240 4807 1111 0000 5535 4448
Ilość miejsc ograniczona (15 osób).
Zapisy pod nr tel. 14 680 93 62.

W Galerii Sztuki MOK zaplanowano dwa tygodnie zajęć w dniach 24-27 lipca oraz 31 lipca-3 sierpnia, w godzinach 10.00-12.00.

I tydzień:
- poniedziałek, wtorek - dzieci - kl. I-IV
- środa, czwartek - od kl. V i młodzież
Przybliżenie klasycznych technik malarskich i rysunkowych.

II tydzień:
- poniedziałek, wtorek - dzieci - kl. I-IV
- środa, czwartek - od kl. V i młodzież
Sztuka kaletnictwa - warsztaty z projektowania i realizacji akcesoriów skórzanych. Zajęcia poprowadzi Barbara Sarnowicz.

Barbara Sarnowicz - urodzona w Radomiu, z wykształcenia magister sztuki, specjalizacja projektowanie ubioru. Z zamiłowania i pasji kaletnik. Prowadzi własną pracownię, gdzie tworzy swoje autorskie projekty.

Kaletnictwo to rzemiosło polegające na wytwarzaniu oraz naprawie wyrobów skórzanych. Ze skóry możemy wytworzyć torby, plecaki, paski, biżuterię, breloki, portfele, kufry i wiele innych rzeczy.

Warto przybliżyć społeczeństwu ten ginący nurt rzemiosła, nie trzeba tworzyć wielkich formatów, ale małe, poręczne i przydatne na co dzień akcesoria. Takie też spróbujemy stworzyć na naszych zajęciach. W ciągu 4 dni każdy z uczestników warsztatów stworzy swój portfel, breloczek, bransoletkę oraz zakładkę do książki. A wszystko to będziemy tworzyć ze skór naturalnych, ćwieków ozdobnych, klamer, nitów i nap.

Wszystkie zajęcia są odpłatne 20 zł od uczestnika.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy i więcej informacji pod nr tel. 14 670 23 51.