Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na multimedialny musical „Klenczon – Poemat rockowy”, który wystawiony zostanie 25 kwietnia br. w Domu Kultury „Kosmos”. W głównej roli wystąpi Marek Piekarczyk, wokalista legendarnej grupy rockowej TSA, trener w kilku edycjach telewizyjnego show Voice Of Poland.

Premiera musicalu odbyła się 28 kwietnia 2012 w Teatrze „Off De Bicz” w Sopocie. Grany był również m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, Teatrze Miejskim w Gdyni, na scenie St. Wyspiańskiego PWST w Krakowie, Sali Kongresowej AR w Lublinie, w Szczytnie – w rocznicę śmierci Krzysztofa Klenczona i na Międzynarodowym Festiwalu K.K. w Pułtusku.

Dlaczego Krzysztof Klenczon?
Już któreś z kolei pokolenie słucha i zachwyca się piosenkami Krzysztofa Klenczona, które tak pięknie wkomponowały się w lata 60-te i 70-te. Ale, to nie elektryzujący głos, ani muzyka sprawiły, że jest postacią ponadczasową. Dziś, życie artysty, to już zamknięta księga, jednak treść w niej zawarta jest ponadczasowa. Widzimy tu historię wspaniałego człowieka, patrioty, syna żołnierza AK - ukrywającego się pod zmienionym nazwiskiem do 1956roku. Krzysztof był bezkompromisowy w kwestiach patriotyzmu, przyjaciele opowiadali jak ważna dla niego była piosenka „Czerwone maki na Monte Casino”... a z myślą o ojcu napisał piosenkę „Biały Krzyż.” Był sprawiedliwy, czuły na złe traktowanie drugiego człowieka. Znana jest historia, jak podczas koncertu, niespodziewanie przerwał granie, zszedł ze sceny i wyprowadził z widowni agresywnego mężczyznę.
Pozostawił po sobie znacznie więcej, przyjaciele wspominają, z jakim szacunkiem traktował ludzi. Nawet w trudnej sytuacji na emigracji, nigdy nie odmawiał ludziom z Polski pomocy. Pomagał w poszukiwaniu pracy, domu...   A ci, których obdarzył przyjaźnią, do dziś nie mogą się otrząsnąć po stracie, jaką była jego nagła śmierć. Zarówno czuły jak i bezkompromisowy – cechy te nadały mu przydomek Zbuntowany Anioł.

„Klenczon – Poemat rockowy” - to nie tylko piosenki wspaniałego artysty. To próba przybliżenia lub zaprezentowania postaci Krzysztofa, oczami jego żony „Bibi” - Alicji Klenczon. A była to wielka miłość, od pierwszego wejrzenia w sopockim Grand Hotelu. To dla niej dokonał wyboru opuszczenia Polski. Dla niej i swoich dzieci, Karoline i Natalie - w Stanach – brał każdą pracę, by okazać się odpowiedzialnym za rodzinę człowiekiem. Dla niej pisał, z nią się cieszył i kochał ją do końca życia… Niestety, tragicznie zbyt krótkiego.
Pani Alicja Klenczon Corona, dziś mieszka w Stanach Zjednoczonych. Z ogromną przyjemnością i wzruszeniem opowiadała, kim był dla niej Krzysztof. Przybliżyła nam swojego męża poprzez dziesiątki historyjek, wesołych, smutnych… W spektaklu poznamy historie miłości i okoliczności tragicznej śmierci Krzysztofa. Człowieka… który kochał rocka, kobietę i „nosił w sobie odrobinę smutku…”

Występują:
Marek Piekarczyk - w roli Krzysztofa Klenczona, Katarzyna Cygan, Barbara Janyga, Janusz Baran i Justyna Baran.

Scenariusz i reżyseria - Katarzyna Cygan, aktorka musicalowa, związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Roma w Warszawie; obecnie mieszka i działa w Krakowie; nagrała trzy płyty, prowadzi własną agencję artystyczną.

Kierownictwo muzyczne - Hubert Świątek

25 kwietnia 2015 r., godz.19.00
Dom Kultury i Kino „Komos”, ul. I. Lisa 3
Bilety: 30 zł; rezerwacje zbiorowe pod nr tel. 14 696 91 40, 14 680 93 60

Galeria zdjęć

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech