Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech
 
MINI MINI FANTAZJA
 
 
MINI FANTAZJA
 
 
FANTAZJA
 
 
 
 
Teatr podobnie jak szkoła chce dziecko rozwijać.
Jan Dorman
 
Teatr pełni bardzo ważną funkcję w rozwoju i socjalizacji dzieci. Pomaga rozbudzić wyobraźnie, ciekawość świata, a także uwrażliwić dzieci na otaczającą przestrzeń, wyostrzyć zmysły. Ważna jest nauka poprzez zabawę, zabawę w teatr. Jak mówił Jan Dorman -  Teatr dziecięcy to forma wyżywania się dzieci. Zabawa na scenie pozwoli na odreagowanie nagromadzonych emocji, przeżywanie ich w świecie stworzonej fikcji scenicznej.

Dzięki pracy w grupie zostaje uaktywniona sfera komunikacji, zwiększa się poziom samowiedzy i akceptacji, rozwija się poczucie przynależności do określonej grupy. Wdrażamy dzięki temu sposoby współdziałania, a także uczymy się odpowiedzialności.

Praca na scenie pozwala na oswojenie się z publicznymi występami, wypowiedziami, autoprezentacją. Podczas teatralnych spotkań uczymy się sposobów na pozbywanie się tremy występującej właśnie w takich sytuacjach.

Na zajęciach regularnie mają miejsce między innymi: ćwiczenia ruchowe, mimiczne, dykcyjne, zabawy relaksacyjne, rytmiczne. Uczymy się dbać o kulturę żywego słowa, a także poprawną wymowę. Rozwijamy nie tylko kreatywność, ale również pamięć wzrokowo słuchową.

W ramach zajęć tworzymy przedstawienia teatralne, jak również przygotowujemy się do konkursów recytatorskich.
 
Zajęcia dla dzieci w wieku 5-13 lat.
 
instruktor: Dominika Migoń
 
akompaniator: Piotr Madura
 
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech