Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej

Dębica 2021

Regulamin


ZASADY ORGANIZACYJNE

Powiatowy Konkursu Poezji Religijnej odbędzie się w Domu Kultury „Śnieżka” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy w dniach:
24 XI (środa) – dla uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VI, VII-VIII),
25 XI (czwartek)  dla uczniów szkół średnich i osób dorosłych.

Konkurs obejmuje dwie kategorie:
- recytacja,
- poezja śpiewana.

W Konkursie uczestniczyć mogą osoby zamieszkujące powiat dębicki, w podziale na następujące grupy wiekowe:
1. uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VI,
2. uczniowie szkół podstawowych z klas VII – VIII,
3. uczniowie szkół średnich,
4. osoby dorosłe.

Z terenu powiatu dębickiego do udziału w finale Konkursu kwalifikowani są laureaci eliminacji gminnych wskazani przez jury w ilościach:
8 recytatorów z grup wiekowych 1 i 2 (łącznie), 4 recytatorów z grupy 3 (szkoły średnie z terenu powiatu zgłaszają uczestników bezpośrednio po eliminacjach szkolnych), oraz 3 recytatorów z grupy 4.

Z Dębicy do udziału w finale Konkursu jury eliminacji szkolnych kwalifikuje po 2 wykonawców z 1 i 2 kategorii wiekowej,  jury w szkołach średnich kwalifikuje 5 wykonawców.

Parafie oraz placówki kultury z Dębicy po przeprowadzonych eliminacjach mogą zgłaszać do udziału w finale: 2 recytatorów z grup wiekowych 1 i 2, 4 recytatorów z grupy 3, oraz 3 recytatorów z grupy 4.

Organizatorzy powiatowego finału konkursu dopuszczają też zgłoszenia indywidualne. Uczestnik wypełnia kartę bez danych instytucji delegującej.

Karty zgłoszenia, wraz z kopią protokołu przeprowadzonych eliminacji*, prosimy przesyłać do 17 listopada na adres: Dom Kultury „Śnieżka”, ul. Bojanowskiego 18, 39-200 Dębica, lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia, które napłyną po w/w  terminie  nie zostaną  przyjęte.

Oceny prezentacji finałowych dokona jury powołane przez organizatorów uwzględniając: dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Decyzja jury jest ostateczna i niezaskarżalna.

Najciekawsze prezentacje Konkursu uhonorowane zostaną nagrodami rzeczowymi.

 

ZASADY WYBORU I PREZENTACJI TEKSTU

Prezentowane mogą być teksty pisane prozą i poetyckie, polskie lub obce w polskim tłumaczeniu, które można zaliczyć do liryki religijnej oraz wiersze, modlitwy, poezja poszukująca sensu egzystencjalnych dylematów istnienia, poezja poszukująca odpowiedzi na najbardziej istotne pytania dotyczące bytu.

Prezentowane mogą być utwory z dowolnego okresu – klasyczne, awangardowe, współczesne, tradycyjne, poetyckie i muzyczne.

Recytator lub śpiewający poezję prezentuje jeden tekst.

Czas występu nie może przekroczyć 5 min.

Recytator lub śpiewający poezję ma możliwość wykorzystania pozasłownych i pozamuzycznych środków wyrazu artystycznego, jeżeli mają one na celu wzbogacenie interpretacji utworów.

Wykonawcy śpiewającemu poezję może towarzyszyć akompaniator lub zespół muzyczny. Komisja artystyczna w kategorii poezji śpiewanej wyodrębni ocenę solistów  i grup muzykujących jako oddzielne prezentacje.

Uczestników obowiązują schludne i stosowne ubiory.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech