Przedstawiamy program Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej, który odbędzie się w dniach 16-17 listopada br. w Domu Kultury "Śnieżka".

16.11.2016 – godz. 9.30

KATEGORIA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

JAGODA RÓG – Szkoła Podstawowa – Góra Motyczna
Jakub Błychan – HYMN SDM

KATARZYNA KUBICKA – Szkoła Podstawowa – Podgrodzie
Edyta Geppert – ZAMIAST

WERONIKA CHMURA – Szkoła Podstawowa – Wola Wielka
NIE ŻAŁUJĘ – Agnieszka Osiecka słowa , Seweryn Krajewski muzyka

NORBERT JEDLIŃSKI – Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
WIEŻA MODLITWY – tekst Zofia Nowakowska, muzyka Piotr Rubik

 

KONKURS RECYTATORSKI

OLGA WÓJTOWICZ – Szkoła Podstawowa – Żyraków
Bolesław Leśmian - CMENTARZ

MICHAŁ STRĘK – Szkoła Podstawowa – Gorzejowa
Edward Stachura – WĘDRÓWKĄ ŻYCIE JEST CZŁOWIEKA

ROKSANA BURAŚ – Szkoła Podstawowa – Pustków Osiedle
Anna Rudawcowa – CHRYSTUS I RÓŻE

ZUZANNA LECH – Szkoła Podstawowa – Podgrodzie
Beata Kołodziej – CZY WIERCIPIĘTY MOŻE BYĆ ŚWIĘTY

NIKOLA MITAN – Szkoła Podstawowa Nr11 – Dębica
MÓJ ANIELE

KAJA BRYG – Szkoła Podstawowa – Dobrków
E.E.Schmitt – OSKAR I RÓŻA

ALICJA WOJNAROWSKA – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Emil Zegadłowicz – SZOPKA

JULIA JANUSZ – Szkoła Podstawowa Nr1 – Jodłowa
Beata Kołodziej – KOLOROWE ANIOŁY

GABRIELA KUŁAK – Szkoła Podstawowa – Wola Wielka
xxx – ANIOŁ MÓJ

BARTŁOMIEJ GONET – Szkoła Podstawowa – Przeczyca
ks. Jan Wal – DEDYKACJA

KAROLINA MAZUR – Szkoła Podstawowa – Pustków
Janina Stopek – Stefaniak – MÓJ MAŁY ANIOŁEK

JAN STRÓZIK – Szkoła Podstawowa Nr11 – Dębica
Maria Konopnicka – KOLĘDNICY

LILIANA OSTROWSKA – Szkoła Podstawowa Nr9 – Dębica
Elżbieta Glaize – DO BOGA

MAŁGORZATA DUNAJSKA – Szkoła Podstawowa – Nawsie Brzosteckie
Maria Przybylska – NAUCZYMY SIĘ OD PAPIEŻA

KAROLINA STACHNIK – Szkoła Podstawowa Nr3 – Dębica
Jan Twardowski – O MALUCHACH

MIKOŁAJ WÓJCIK – Szkoła Podstawowa -Bobrowa
Roman Brandstaetter – WÓZ Z SIANEM

AMELIA KASPRZYK – Szkoła Podstawowa Nr8 – Dębica
Maria Konopnicka – CHRYSTUS I DZIECI

ALEKSANDRA LULA – Szkoła Podstawowa Nr11 – Dębica
Anna Bednarek – JEST TAKI KTOŚ

FAUSTYNA NIEGOS – Szkoła Podstawowa Nr2 – Jodłowa
Beata Kołodziej – CZY Z WIERCIPĘTY MOŻE BYĆ ŚWIĘTY

KAROLINA GRYGIEL – Szkoła Podstawowa – Brzostek
Krzysztof Kortun – KIM JESTEM

JULIA SIKORA - Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Julian Ejsmond – BAJKA O SZKOLE

MICHAŁ MICHOŃ – Szkoła Podstawowa – Straszęcin
Kazimiera Iłłakowiczówna – WILK GROMNICZNY

JULIA WÓJCIK – Szkoła Podstawowa – Gorzejowa
Marek Piekarczyk – SPÓŹNIONE PYTANIA

DOMINIK OSIKA – Szkoła Podstawowa Nr8 – Dębica
Maria Dziamska – wariacje na temat JEGO JEST CZAS I JEGO SĄ WIEKI

NORBERT CIOŁEK – Szkoła Podstawowa Nr11 – Dębica
Roman Lewiński – BYM MÓGŁ – PROSZĘ

WERONIKA CHMURA – Szkoła Podstawowa – Wola Wielka
Ernest Bryll – CZEMU ZAMYKASZ DRZWI ZA SOBĄ

KAMIL ŻĄDŁO – Szkoła Podstawowa – Dobrków
xxx – LIST DO CIEBIE


KATEGORIA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

MARTYNA NAWRACAJ – Gimnazjum – Brzostek
Edward Stachura – PREFACJA

JAGODA MISIEWICZ – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
xxx – Olga Jackowska- tekst, Witold Wolny-  muzyka

WERONIKA KUREK – Gimnazjum – Siedliska Bogusz
Tomasz Kamiński – TY TYLKO MNIE POPROWADŹ

 

KONKURS RECYTATORSKI

MAGDALENA MAZUR – Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
Bruno Ferrero – PODOBNI DO BOGA

GABRIELA NYKIEL – Gimnazjum – Góra Motyczna
Roman Brandstaetter – RACHUNEK KAMIENI

AGNIESZKA MARĆ – Gimnazjum – Pustków
ks. Jan Twardowski – LIST

JULIA SZEWCZYK – Gimnazjum – Dobrków
xxx – ON ZA TOBĄ SZALEJE

MATEUSZ SZYNAL – Gimnazjum – Jodłowa
Księga Psalmów – PSALM 104

GABRIELA SURDEL – Gimnazjum – Brzostek
Julian Tuwim – CHRYSTUS MIASTA

ALEKSANDRA WYSTĘPEK – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Tadeusz Różewicz - xxx (PORUSZAMY SIĘ...)
Zoran Pilić - NIC NAM NIE ZROBIĄ fr.
- wykonanie łączne

MIŁOSZ CUKLA – Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
Zbigniew Herbert – DOMYSŁY NA TEMET BARABASZA

KAROLINA ZAWORSKA – Miejskie Gimnazjum Nr3 – Dębica
ks. Jan Pałyga – CZEKANIE NA RATUNEK

KACPER TUŁECKI – Gimnazjum – Bobrowa
ks. Jan Twardowski – ABY SIĘ STAŁO

JULIA NOWAK – Gimnazjum – Pustynia
xxx – ROZMOWA Z BOGIEM

BARTOSZ PTASZEK – Gimnazjum Dwujęzyczne przy I LO – Dębica
ks. Jan Twardowski – ANONIM

KAROLINA WOLSKA – Gimnazjum – Żyraków
Adam Ziemianin – ANIOŁY SĄ TAKIE CICHE

TOMASZ STARZAK -Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
Eric Emmanuel Schmitt – OSKAR I PANI RÓŻA fr.

JULIA JANECZKO - Gimnazjum Dwujęzyczne przy I LO – Dębica I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Jan Twardowski – APOSTOŁOWIE NIEWIARY

GABRIELA WÓJTOWICZ – Gimnazjum – Dobrków
xxx – ANIOŁ MÓJ

JAKUB LULA – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Filip Zawada – POD SŁOŃCE BYŁO

WIKTORIA SKOWRON – Gimnazjum – Żyraków
Roman Brandstaetter – RACHUNEK KAMIENI


17.11.2016 – GODZ. 9.30

KATEGORIA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

ALEKSANDRA MACIUBA –  I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Piotr Rubik – ZDUMIENIE

WERONIKA SOBOŃ – Zespół Szkół Nr2- Dębica
kompilacja wierszy Jana Twardowskiego, własna aranżacja
– TYLKO MALI GRZESZNICY, BOŻE (BOŻE NAJCIERPLIWSZY), CZŁOWIEK

ILONA BABICZ - I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Wesołe Nutki – PIEŚŃ DO BOGA

KINGA KANIA – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
tekst Zbigniew Książek, muz. Bartłomiej Gliniak
– MATKA BOSKA SIEWNA

MARIA SOCHA – I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Edyta Geppert – ZAMIAST


KONKURS RECYTATORSKI

SZYMON BIELATOWICZ – Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
kompilacja wierszy ks. Jana Twardowskiego
- ZDEJMOWANIE Z KRZYŻA,  KRZYŻ, ŚWIĘTY JAN OD KRZYŻA

MAŁGORZATA NIWA – I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
xxx – IDĄC OBOK PANA

IGNACY KAMIŃSKI – II Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Ernest Bryll – ROZMOWA W BRANŻY

AGNIESZKA BOCHENEK –Technikum przy Zespole Szkół Zawodowych  - Pustków Osiedle
Jadwiga Zgliszewska – NA ULICACH

NATALIA OCHAB – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Anna Kamieńska – TAMTEN ŚWIAT

NATALIA ŚWISTARA  - CKiB Gminy Dębica
Julian Tuwim – CHRYSTUS MIASTA

ARKADIUSZ GĄSIOR – Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa – Pilzno
Konstanty Daszyński – PIEŚŃ POWSTAŃCÓW
 
MATEUSZ CIURKOT – Zespół Szkół Nr2 – Dębica
Zbigniew Herbert – MAŁE SERCE

JULIA KĄDZIELAWA – LO – Pustków Osiedle
Ks. Jan Pałyga – SKAZANI NA ŻYCIE

ADRIAN JARGUZ – Zespół Szkół Nr2 – Dębica
Julian Tuwim – PROŚBA O PUSTYNIĘ

ALEKSANDRA GODYCKA - I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Stanisław Barańczak – NN PRÓBUJE SOBIE PRZYPOMNIEĆ SŁOWA, MODLITWY

MONIKA ROGOWSKA – LO – Pustków Osiedle
LOS PRZEZNACZENIA

PATRYK GOŁĄB - Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła  Zawodowa – Pilzno
Adam Kowalski – MODLITWA OBOZOWA

JULIA DZIEDZIC – Zespół Szkół Nr2 – Dębica
Zbigniew Herbert – HOMILIA

JAKUB SKUPIEŃ – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Wiesław Myśliwski - KAMIEŃ NA KAMIENIU (fr.)

WIKTORIA KURCZ – Liceum Ogólnokształcące – Pustków Osiedle
Roman Brandstaetter – RACHUNEK KAMIENI

SYLWIA STELMACH – Zespół Szkół Nr2 – Dębica
Bolesław Leśmian – BALLADA DZIADOWSKA

 

KATEGORIA DOROSŁYCH

KONKURS RECYTATORSKI

DOROTA BIELATOWICZ – Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
Bruno Ferrero – WIZYTA

KATARZYNA PAWEŁKO – Warsztaty Terapii Zajęciowej – Dębica
Beata Kołodziej – MÓJ ANIOŁ

ANNA ŁĄCZAK - Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
Roman Brandstaetter – PRZYPOWIEŚĆ O NARODZENIU PAŃSKIM

AGNIESZKA GÓRSKA – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Julian Tuwim - KWIATY POLSKIE fr. , Zuzanna Ginczanka - WNIEBOWSTĄPIENIE ZIEMI
– wykonane łączniee

ŻANETA ZIĘTEK -  Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
ks. Jan Twardowski – O NAWRÓCENIACH


Galeria zdjęć