5 listopada br. w Domu Kultury „Śnieżka” miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie. Ten listopadowy wieczór poświęcony był absolutnie wyjątkowej osobie, której, niestety, nie ma już wśród nas. Mowa oczywiście o Urszuli Rojek - wieloletniej kierownik Domu Kultury „Śnieżka” – animatora kultury, instruktora teatralnego, recytatorki, pasjonatki poezji, wychowawcy wielu pokoleń dębiczan, która wykształciła i przygotowała do wejścia w świat sztuki niezliczoną rzeszę artystów oraz zawodowców.

Aby upamiętnić jej zasługi i dokonania Sala Klubowa została naznaczona jej imieniem, a aktu odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonała jej siostra – Danuta Małozięć, razem z inicjatorem piątkowej uroczystości Janem Borkiem, byłym Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Burmistrzem Miasta Mariuszem Szewczykiem.

Tego wieczoru na deskach sceny Sali Klubowej, już imienia Urszuli Rojek, wystąpili jej przyjaciele i wychowankowie, przygotowując duchową ucztę w formie poetyckiego programu: Beata i Mirosław Strózik, Radosław Misiewicz, Roman Misiewicz, Małgorzata Kęsik - Hejna, Alicja Kula - Hochołowska, Iwona Maryniak, Melania Tutak, Jan Borek, Dominika Migoń - Madura. Muzycznie występ oprawił Piotr Madura. Dźwięk i oświetlenie – Krzysztof Czernia.

fot. Bartosz Piechota