Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 6 października br. do Parku przy Domu Kultury „Śnieżka” na kolejną dębicką odsłonę Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego, której fragmenty przeczyta grupa Safo.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Podczas kolejnych edycji przeczytano dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz wybrane polskie nowele.

Nauczycieli dębickich szkół zainteresowanych wydarzeniem prosimy o kontakt z Dominiką Migoń, tel. 510394981, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..