Aleksandra Ożóg i Kinga Kania otrzymały nagrody podczas eliminacji wojewódzkich 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 12 maja w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Dziewczyny po starciach na etapie powiatowym i regionalnym dotarły do finału wojewódzkiego, podczas którego zaprezentowano 5 monodramów. Aleksandra Ożóg z monodramem „Niedomówione, niedośpiewane…” otrzymała II miejsce i tym samym możliwość wzięcia udziału w dodatkowych eliminacjach, które odbędą się na podstawie nagrań wideo. Ola będzie walczyć o wzięcie udziału w eliminacjach centralnych, odbywających się w Słupsku. Kinga Kania otrzymała wyróżnienie za monodram „To ja, Kasia”. Dziewczyny nad swoimi spektaklami pracowały pod okiem Dominiki Migoń.

 

Serdecznie gratulujemy również Mateuszowi Ciurkotowi, reprezentantowi ZS nr 2 w Dębicy, który otrzymał nagrodę i nominację w kategorii wywiedzione ze słowa i będzie reprezentował zarówno swoją szkołę, Dębicę, jak i całe Podkarpacie w finałowych spotkaniach w Ostrołęce. Mateusza przygotował Pan Jarosław Markiewicz.

 

Galeria zdjęć