Zaduszki Jazzowe: Göran Larsen Jazz Quartet

Data publikacji: 14.09.2022 r.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na doroczny koncert poświęcony pamięci ludzi kultury.

Göran Larsen pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra zarówno na saksofonie tenorowym, jak i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju ponownie w 2003 i 2013, grając koncerty w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Jednym z efektów jego wizyt w Polsce jest płyta pt. "Alone Together" nagrana w kwartecie razem z Bukowskim, Lemańczykiem i Sowińskim. Lata 1994-2008 Göran spędził w Helsinkach (Finlandia), gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr: Opera Big Band i Great Helsinki Swing Big Band. W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty: septet City-Jazz Orchestra i kwintet Talking Tenors, w którym współpracował z estońskim saksofonistą Raivo Tafenau. W latach 70-tych i 80-tych Göran Larsen grał z plejadą amerykańskich muzyków odwiedzających Szwecję w wśród których byli między innymi: Clark Terry, Kay Winding, Tony Scott, Buddy de Franco, Nelson Riddle, Eartha Kitt, Jerome Richardson, Jerry Dodgion. Göran grał również na Intenational Jazz Festival w Vancouver, w Kanadzie w 2002r. Brał również udział w projekcie "Scandinavian weeks" w latach 2001-2003, w ramach którego występował na scenach jazzowych w Bangkoku, Kuala Lumpur i Manilii. Obecnie aktywnie współpracuje z muzykami jazzowymi ze Szwecji, Polski, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii.

Grupa zagra w składzie:
Göran Larsen - saksofony