Piosenki miłości

Data publikacji: 08.12.2022 r.

13 lutego zapraszamy do Domu Kultury Śnieżka na wieczór z muzyką francuską. Na scenie zobaczymy znaną dębickiej publiczności artystkę - Yagę Kowalik. Towarzyszył jej będzie grający na fortepianie i akordeonie Walentyn Dubrowskij.

Jadwiga Kowalik jest piosenkarką związaną artystycznie z Francją. Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Krakowie wyjechała na stypendium piosenkarskie do Paryża, gdzie uczęszczała do prestiżowego Conserwatoire Mobel prowadzonego przez Alice Dona. We Francji nagrała płytę i wystąpiła na wielu scenach, m.in. w Teatrze Essaion oraz w paryskich kabaretach.

Artystkę gościliśmy w Dębicy 10 lat temu, również na scenie Śnieżki. Zaprezentowała wówczas autorski spektakl muzyczny oparty na twórczości Monique Serf "Barbary", wybitnej francuskiej poetki, kompozytorki i piosenkarki.

W koncercie zatytułowanym "Chansons d'amour - Piosenki miłości" usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej znane francuskie piosenki traktujące o miłości, ale o miłości w różnych jej barwach i odcieniach.

bilety: 50/40 zł do nabycia w DK Śnieżka oraz na bilety.mokdebica.plkupbilecik.pl