Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła z Wrocławia i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zapraszają w najbliższą niedzielę (10 lipca) na dziecięcy piknik artystyczny w parku przy Domu Kultury Śnieżka.

Start: 11:00

W programie:

- finałowy pokaz Artystycznej Olimpiady Dzieci z Rzeszowa w wykonaniu Dziecięcej grupy polsko-ukraińskiej oraz młodzieżowej grupy muzyczno-tanecznej Gipsy Angel ze Słowacji;

- gry i zabawy z różnych stron świata, prowadzone przez młodych artystów; zachęcamy zgromadzone na widowisku artystycznym dzieci, włączyły się do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca;

- poczęstunek smaczną i zdrową "Dębicka Kraniczanką", wodą z dodatkiem owoców, który zapewniają Dębickie Wodociągi.

Finałowy pokaz dziecięcej grupy polsko-ukraińskiej z Rzeszowa został przygotowany przez dzieci, które przez dwa tygodnie współtworzyły go przy wsparciu reżyserów: Justyny Król i Kamila Katolika. Widowisko, pt. Strażnik talentów" opisuje potęgę przyjaźni, która mimo niezrozumienia przez najbliższych daje siłę, by odkryć w nas ukryte talenty. Dzieci zaprezentują się poprzez samodzielne skomponowane piosenki, energetyczne układy taneczne, a także śmiałe działania akrobatyczne.

Gipsy Angel to grupa Romów ze Słowacji, która poprzez taniec i śpiew odkrywa, rozwija i pielęgnuje dziecięce talenty. Poprzez swoją sztukę pielęgnują rodzimą romską kulturę, której pięknem i bogactwem dzielą się podczas pokazów artystycznych.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.