Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Marcin Januszkiewicz, aktor, piosenkarz, autor tekstów piosenek i kompozytor, 9 czerwca wystąpi na scenie Domu Kultury „Śnieżka” ze swym autorskim recitalem „Osiecka po męsku”.

Karierę rozpoczął na deskach Teatru Collegium Nobilium. Początkowo związany był ze stołecznym Teatrem Współczesnym. Obecnie występuje na najlepszych scenach musicalowych w Polsce: Teatr Muzyczny Roma, Teatr Rampa, Teatr Muzyczny w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Mazowieckim Teatrze Muzycznym, Teatrze Nowym w Poznaniu. Coraz częściej można go też oglądać na dużym ekranie. W tym roku przewidywane są dwie duże premiery z jego udziałem: „Mój dług” i „Warszawianka”.

Oprócz kariery aktorskiej komponuje i pisze teksty piosenek. Jest m.in. autorem utworów Natalii Szroeder, Dawida Kwiatkowskiego czy Margaret. Współpracuje z kompozytorem i aranżerem Mariuszem Obijalskim, z którym skomponował muzykę i napisał teksty piosenek do autorskiego musicalu „Liżę Twoje Serce” w reż. Agnieszki Glińskiej. Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem, z którym nagrał płyty „Pieśni szczęścia”, „Z powodu mojego imienia” oraz single „Pół na pół” i „Dokąd” z tekstami własnego autorstwa. W październiku 2017 roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany „Osiecka po męsku”. W 2020 roku wydał swoją drugą płytę, zatytułowaną „Perfect Lady Pank”. Obecnie wraz z Kubą Więckiem pracuje na autorskim materiałem – pierwszy singiel „Szary Świat”.

Nagrody muzyczne: 2011 r. I Nagroda Jury i I Nagroda Publiczności w Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” 2012 r. I Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku 2012 r. wyróżnienie Jury i Nagroda Dziennikarzy na 33. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 2013 r. brał udział w konkursie Super Debiuty w Opolu (II nagroda) 2017 – Złoty Tukan i Tukan Dziennikarzy - 38. PPA we Wrocławiu 2021 – I Nagroda im. Jana Kiepury – Najlepszy Aktor Musicalowy.

9 czerwca 2022
19:00
Dom Kultury Śnieżka

Bilety: 50 zł , 40 zł – ulg. do nabycia w DK Śnieżka oraz na bilety.mokdebica.pl i kupbilecik.pl

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech