W ubiegłą niedzielę na deskach Domu Kultury "Śnieżka" miała miejsce premiera spektaklu "Obrońca" w reżyserii Roberta Chodura. Aktorzy Teatru Kurtyna oraz Grupa Artystyczna Safo połączyli siły i wspólnie zrealizowali ten projekt, który miał na celu przybliżyć widzom postać błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, przedstawiając bardziej i mniej znane fragmenty z jego życia.

Tematyka poruszana w spektaklu nie była przypadkowa, gdyż w tym roku przypada 150 rocznica śmierci Bojanowskiego, a w Dębicy rok 2021 został ustanowiony przez radnych miejskich rokiem błogosławionego Edmunda.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” oraz Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej.

fot. Łukasz Pas