29 września zapraszamy do Domu Kultury „Śnieżka” na Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturę, „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, czytać będzie grupa artystyczna Safo.

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Podczas kolejnych edycji przeczytano dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, wybrane polskie nowele, „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Nauczycieli dębickich szkół zainteresowanych wydarzeniem prosimy o kontakt z Dominiką Migoń, tel. 510394981, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

29 września 2021
Dom Kultury Śnieżka