W sobotę o godzinie 11:00 Teatr Gry i Ludzie wystawił w parku przy DK "Śnieżka" sztukę pt. "Mamę bohatera". Mimo skwaru, spektakl z wielką ochotą obejrzało wiele przybyłych na to wydarzenie dzieci z rodzicami.

Przedstawienie opowiadało o relacji dziecka z rodzicem, cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica a niezależnością dziecka, ale także o bezgranicznej miłości opiekuna do swojej pociechy. Spektakl realizowany był w planie żywym i lalkowym. Tekst scenariusza, pochodzący oryginalnie z picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo, został napisany od nowa, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Po spektaklu, pełnym lekkiego humoru oraz morału, artyści zaprosili publiczność do wspólnych zdjęć przy zachowaniu środków ostrożności, związanych z obecnie panującą sytuacją epidemiczną.

Dziękujemy aktorom za wspaniałe przedstawienie, a także wszystkim rodzinom, które razem z nami uczestniczyły w tym wydarzeniu.

fot. Mateusz Matłok