Serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych widzów do parku przy Domu Kultury „Śnieżka” na wakacyjne spektakle teatralne. 25 lipca Teatr Blaszany Bębenek wystawi „Podróże Baltazara Gąbki”, dwa tygodnie później - 8 sierpnia, z przedstawieniem pt. „Mama bohatera”, wystąpi Teatr Gry i Ludzie.

„Podróże Baltazara Gąbki” to historia Smoka Wawelskiego, który na polecenie króla Kraka wyrusza do krainy deszczowców aby odszukać porwanego wybitnego naukowca Baltazara Gąbkę. W podróż wraz ze smokiem wyrusza kucharz Bartłomiej Bartolini. Nie spodziewają się jednak, że ktoś chce im przeszkodzić w wędrówce przez co następuje szereg zabawnych i pouczających zdarzeń.

„Mama bohatera” opowiada o relacji dziecka z rodzicem - o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami.

Spektakle rozpoczną się o godz.11.00. W przypadku niepogody zostaną przeniesione do sali widowiskowej DK „Śnieżka”.

Ilość miejsc ograniczona. Wstęp za darmowymi wejściówkami, które będzie można odebrać w placówce od 20.07.