Dwie okolicznościowe imprezy, dedykowane Babciom i Dziadkom uczestników zajęć artystycznych MOK, miały miejsce w naszych placówkach. Na scenie Domu Kultury "Śnieżka" wystawiono spektakle teatralne, a w DK "Mors" zaprezentowały się grupy taneczne i wokalne.

W piątkowe popołudnie publiczność zgromadzona w DK "Śnieżka" zobaczyła dwa spektakle. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi aktorzy z Dziecięcego Teatru "Mini Fantazja". W ich wykonaniu zobaczyliśmy przedstawienie zatytułowane "Dorosłym być","oparte na bajce Evy Janikovszky "Gdybym był dorosły". Po przerwie technicznej na scenie pojawił się Dziecięcy Teatru "Fantazja", który wystawił spektakl pt. "Chwila motyla", na podstawie sztuki Maliny Prześlugi "Bleee…". Obie sztuki napisała i wyreżyserowała opiekunka grup - Dominika Migoń. Opracowanie muzyczne i akompaniament -  Piotr Madura.

Dwa dni później, w niedzielę - 22 stycznia, na scenie DK "Mors" wystąpiły grupy taneczne i wokalna MOK. W tańcu nowoczesnym zaprezentowały się wszystkie grupy, którymi opiekuje się Iwona Cieśla, oraz "Iskierki" i "Pantera", pod opieką Agaty Lig-Saramy. Na ludową nutę wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Mali Igloopolanie", działający pod opieką Kingi Jurek i Kacpra Jurka. Nie zabrakło solistów z grupy Art Wokal, ćwiczących na co dzień pod okiem Beaty Pisarczyk i Grzegorza Stanocha.

GALERIE ZDJĘĆ:

Dzień Babci i Dziadka - DK Śnieżka (20.01.17)

Dzień Babci i Dziadka - DK Mors (22.01.17)

fot. Łukasz Pas