Wirtuozi harmonijek już wkrótce ponownie przyjadą do naszego miasta. Animato to jedna z najbardziej znanych kameralnych grup muzycznych w Polsce, doceniania zarówno przez publiczność, jak i jurorów międzynarodowych konkursów muzycznych. Magiczne brzmienie ich harmonijek usłyszeć będzie można 14 sierpnia podczas plenerowego koncertu w parku przy Domu Kultury "Śnieżka".

Animato to zespół unikatowy o bogatym dorobku artystycznym, będący stałym gościem polskich i europejskich festiwali muzycznych. Działa aktywnie w kraju i zagranicą dając kilkadziesiąt koncertów rocznie. Marek Jaroszyński (harmonijka chromatyczna), Piotr Bieliński (harmonijka akordowa) oraz Piotr Włodarczyk (harmonijka basowa) to tworzący trio szczecińscy muzycy, absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, entuzjaści harmonijki ustnej, koncertujący w niezmienionym składzie od 1992 roku. Oprócz nagród i wyróżnień zdobywanych na ogólnopolskich festiwalach „Animato” dwukrotnie stawał na podium międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej, m.in. zwyciężając na prestiżowym World Harmonica Festival w Trossingen (Niemcy). Obecnie członkowie zespołu zasiadają w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów dedykowanych harmonijce ustnej.

Zespół założony w 1978 roku przez Jerzego Grzesiukiewicza jest najdłużej działającym zespołem kameralnym w Szczecinie. W ciągu wieloletniej działalności grupa występowała w renomowanych salach koncertowych i filharmoniach w Polsce oraz za granicą prezentując szerokie możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia koncertowych harmonijek ustnych. Trio posiada oryginalny styl wykonawczy bazujący na własnych opracowaniach popularnych utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, niepowtarzalnym aranżacjom i regularnym koncertom Animato zaliczane jest do ścisłej czołówki tego typu formacji na świecie. W swoim dorobku grupa ma kilka płyt kompaktowych z różnorodną muzyką w tym ostatni album zatytułowany „animato in classic”.

14 sierpnia 2021 | 20:00
Park przy DK Śnieżka