Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Z nieukrywaną radością zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na spotkanie na żywo z małymi formami teatralnymi. Będzie to wieczór wypełniony wieloma historiami, a to za sprawą młodych recytatorek, wywodzących ze słowa, wokalistek i aktorek.

W niedzielę 20 czerwca o godzinie 18:00 w Domu Kultury „Śnieżka” podczas Wieczoru Małych Form Teatralnych będziemy mogli usłyszeć propozycje artystyczne, które członkinie Grupy Artystycznej „Safo” oraz Młodzieżowego Teatru Małych Form „ferment” przygotowały na konkursy i festiwale podczas pandemicznej rzeczywistości. Część ich pracy twórczej odbywała się podczas zajęć zdalnych.

W interpretacji Zuzanny Blicharz usłyszymy fragment prozy autorstwa Sylwii Chutnik „W krainie czarów” oraz wiersz „Śnieg” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Julia Sikora zaprezentuje fragment powieści „Dolina Issy” Czesława Miłosza oraz wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Morze”. Wywodzić ze słowa będą: Aleksandra Mielecka z wiersza „Marionetki” Cypriana Kamila Norwida oraz Emilia Węgrzyn z wiersza „Kołatka” Zbigniewa Herberta. Piosenkę „Niech ziemia tonie w kwiatach” z repertuaru Anny Jantar zaśpiewa dla Państwa Wiktoria Wadas. Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment” w składzie: Zuzanna Borowiec i Alicja Wojnarowska w spektaklu „SiOStry” opowiedzą historię o miłości sióstr, która zostaje wystawiona na niejedną próbę. Na zakończenie Sara Chwastek w autorskim monodramie „Tkliwostki” zaprosi Państwa do współodczuwania złapanych myśli, dźwięków, obrazów w opowieści pełnej wątpliwości do samej siebie, traktującej o życiowych poszukiwaniach, oczekiwaniu na miłość i wrażliwość, które trudno odnaleźć w dzisiejszym świecie.

Wstęp za bezpłatnymi wejściówkami do odebrania w Domu Kultury „Śnieżka”.

Wieczór Małych Form Teatralnych
Dom Kultury „Śnieżka”
20 czerwca, godz. 18:00

Zuzanna Blicharz
„W krainie czarów” Sylwia Chutnik
„Śnieg” Krzysztof Kamil Baczyński

Julia Sikora
„Dolina Issy” Czesław Miłosz
„Morze” Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

Aleksandra Mielecka
„Marionetki” Cyprian Kamil Norwid

Emilia Węgrzyn
„Kołatka” Zbigniew Herbert

Wiktoria Wadas
„Niech ziemia tonie w kwiatach”

Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment”
Zuzanna Borowiec i Alicja Wojnarowska
„SiOStry”
scenariusz, reżyseria: Dominika Migoń
muzyka: Piotr Madura
kostium: Beata Śliwa
konsultacje języka migowego: Dominika Knap

Sara Chwastek
„Tkliwostki”
tekst, muzyka: Sara Chwastek
reżyseria: Dominika Migoń
przygotowanie wokalne: Magdalena Białorucka-Ogorzelec

światła i realizacja dźwięku: Krzysztof Czernia

projekt plakatów: Łukasz Pas
zdjęcia: Dawid Pikor

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech