Reprezentacja Miejskiego Ośrodka Kultury wróciła z eliminacji wojewódzkich 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego z nominacjami do finału dla Kingi Kani i Aleksandry Występek oraz wyróżnieniem dla Pawła Borka.

Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, gdzie odbywały się  przesłuchania recytatorskie, zaprezentowała się także Katarzyna Żołądź. Dzień później, w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, miały miejsce eliminacje w kategoriach: teatr jednego aktora oraz poezja śpiewana. Nominację w tej kategorii otrzymała Aleksandra Występek z monodramem "Puść".

Wszyscy nasi podopieczni dali z siebie wszystko i poprzez przygotowane teksty ukazali swoją wrażliwość i warsztat recytatorski. Pięknie dziękujemy za zaangażowanie, dodatkową pracę i moc scenicznych emocji oraz gratulujemy zdobywania kolejnych artystycznych doświadczeń.

Trzymamy kciuki za Kingę i Olę, na które czekają finałowe prezentacje: 9-10 października w Ostrołęce - recytacja i wywiedzione ze słowa, 15-18 października w Słupsku - teatry jednego aktora.