27 i 28 czerwca Dom Kultury „Śnieżka”  Miejskiego Ośrodka Kultury znów będzie tętnił teatralnym życiem, wypełni się słowami, emocjami oraz muzyką. Zapraszamy na dwa monodramy, spektakl oraz wydarzenie performatywne.

W tym roku początek kwietnia miał być wielkim świętem teatru. Zaplanowany został Festiwal Teatru Amatorskiego "Rekonstrukcje", podczas którego miały odbyć się liczne spektakle i wydarzenia towarzyszące. Niestety sytuacja związana z pandemią to uniemożliwiła. W związku ze znoszeniem obostrzeń, na początku czerwca do pracy nad swoimi produkcjami teatralnymi powróciły dwa zespoły oraz monodramistki. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów tych starań.

W sobotę 27 czerwca zapraszamy wszystkich stęsknionych za żywą formą miłośników teatru na godzinę 18:00 do sali widowiskowej DK „Śnieżka”, gdzie na początku będziemy mogli obejrzeć monodram Aleksandry Występek  zatytułowany „Puść”. Będzie to kobiece studium przepoczwarzania się z młodej dziewczyny w kobietę. Ukazany zostanie świat pełen lęków, trwóg, poszukiwań. Po technicznej przerwie wystąpi Młodzieżowy Teatr Mały Form „Ferment” – siedem siódmoklasistek w spektaklu „HejTY!”. Powstał on na bazie literatury młodzieżowej oraz obserwacji dialogów w sieci. Będzie to okazja do konfrontacji z problemami nastolatków oraz wszechobecnej mowie nienawiści. O nich, przez nich, dla nich.

W niedzielę 28 czerwca zapraszamy na godzinę 18:00. Na deskach sceny DK „Śnieżka” swój nowy monodram  pt. „A” zaprezentuje Alicja Wojnarowska. Podzieli się z Państwem historią młodej dziewczyny zmagającej się z trudnym, często niezrozumiałym światem dorosłych. Światem, w którym nie zawsze dzieje się tak, jakbyśmy tego chcieli. W którym dzieci często szybciej zmuszone są dorastać i zatracają swoje beztroskie dzieciństwo.
Natomiast o godzinie 21:00 rozpocznie się wydarzenie performatywne przygotowane przez grupę T.Lab w parku przy DK „Śnieżka”. Tym razem w takiej scenerii będziemy poszukiwać miejsca do analizy wersów poezji współczesnej i elektronicznych brzmień. Będzie mnóstwo emocji, burza hormonów i słów.

W związku ze środkami szczególnej ostrożności oraz nowym reżimem sanitarnym na sobotnie wydarzenie oraz niedzielny monodram obowiązuje rezerwacja miejsc – mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (sms) 510394981.

Po wejściu do budynku należy obowiązkowo zdezynfekować ręce. Obowiązuje także zakrycie nosa i ust oraz higiena dróg oddechowych.

Przepraszamy za utrudnienia i niedogodności.

Program:

27.06.2020 | 18:00
DK Śnieżka

Aleksandra Występek
monodram
„Puść”

scenariusz: Dominika Migoń na podstawie książki Katarzyny Gondek „Horror vacui”
realizacja nagrań: Sergiusz Smolnicki
animacja: Natalia Miazga
kostium: Beata Śliwa

Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment”
spektakl