Za nami teatralna odsłona Wakacji z kulturą. W parku przy Domu Kultury „Śnieżka” gościliśmy Teatr Gry i Ludzie z Katowic, który wystawił piękny spektakl dla dzieci, opowiadający o przygodach skrzata Kacperka i jego kompanów.

Przedstawienie, oparte na baśni Zofii Kossak, zabrało publiczność w podróż do świata niewidzialnego dla zwykłych śmiertelników. Tam rozegrała się dramatyczna historia Kacperka, opiekującego się od wieków dworem w Górach Wielkich i jego mieszkańcami. Porwany przez Sato, władcę ciemnego lasu pod górą Rzybrzyczką, mały skrzat, wraz z przyjaciółmi, musiał stawić czoła wielu przeciwieństwom losu.

Spektakl przyniósł dużo radości i wzruszeń wśród dziecięcej publiczności. Aktorzy zebrali zasłużone brawa i chętnie pozowali do zdjęć, razem z baśniowymi bohaterami przedstawienia.

Zapraszamy na kolejne wakacyjne imprezy organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury. W najbliższą niedzielę - 13 sierpnia, na dębickim Rynku wystąpi Orkiestra Kameralna PSM, pod batutą Pawła Adamka. Dwa dni później - 15 sierpnia, również na Rynku, z okazji Święta Wojska Polskiego wystąpi Miejska Orkiestra Dęta, pod dyrekcją Stanisława Świerka. Oba koncerty rozpoczną się o godz.17.00.

fot. Łukasz Pas