Kolejną wakacyjną propozycją Miejskiego Ośrodka Kultury będzie spektakl pt. „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”, który 5 sierpnia, w parku przy Domu Kultury „Śnieżka”, wystawi Teatr Gry i Ludzie z Katowic. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do uczestnictwa w tym teatralnym wydarzeniu. Przedstawienie rozpocznie się o godz.17.00, wstęp wolny.

Spektakl zrealizowany na podstawie baśni Zofii Kossak opowiada o świecie domowych stworków, chochlików i duszków. Świecie dla zwykłego śmiertelnika niewidzialnym, ale w sposób istotny oddziałującym na rzeczywistość.

Postacią główną jest tu Kacperek - domowy skrzat, który opiekuje się domostwem i przewodzi barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci pewnego dnia swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato - władcę ciemnego lasu pod górą Rzybrzyczką. Jednak jeśli ma się przyjaciół, z każdej opresji można wyjść cało. O tym właśnie jest to przedstawienie.

Scenariusz i reżyseria: Maciej Nogieć

Scenografia i projekty lalek: Alicja Kocurek

Muzyka: Kamil Zawiślak

Występują: Aleksandra Fielek, Beata Zawiślak, Grzegorz Lamik, Bartosz Socha, Szymon Strużek

Realizacja techniczna: Beniamin Lediński

Czas trwania: około 50 minut.

5 sierpnia 2017

Park przy DK "Śnieżka"