5 kwietnia w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbyły się eliminacje rejonowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy reprezentowało siedem osób. Czwórka z nich otrzymała tytuł laureata i tym samym nominację do przeglądów wojewódzkich. Dalej reprezentować nas będą: Kinga Kania, Aleksandra Ożóg, Patrycja Serafin oraz Jakub Skupień.

Po wysłuchaniu 28 prezentacji konkursowych w 4 kategoriach: wywiedzione ze słowa, poezja śpiewana, teatr jednego aktora, recytacja, jury postanowiło nominować do Eliminacji Wojewódzkich 62. OKR, które odbędą się 26 kwietnia (turniej recytatorski)  w Klubie „Turkus” Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie Patrycję Serafin i Jakuba Skupienia. Zaś 12 maja w Klubie „Piwnice” – Centrum Kulturalnego w Przemyślu przedstawią swoje monodramy Kinga Kania i Aleksandra Ożóg. Wtedy również w kategorii wywiedzione ze słowa wystąpi Mateusz Ciurkot – uczeń ZS nr 2 w Dębicy.

Miejski Ośrodek Kultury reprezentowali również Natalia Ochab i Paweł Morawczyński – w kategorii wywiedzione ze słowa oraz Agnieszka Górska – w kategorii recytacja osoby dorosłe. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom prezentacji.