Aleksandra Ożóg i Kinga Kania zostały laureatkami Grand Prix X Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych. Wręczenie nagród odbyło się w Domu Kultury "Śnieżka" podczas gali wieńczącej Festiwal Teatralny Dębica 2017.

Przegląd ten był trzecią, po warsztatach i konkursie "Pajace", częścią tegorocznego Festiwalu, zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Powiat Dębicki, II Liceum Ogólnokształcące i Stowarzyszenie "Uwierz w siebie", przy wsparciu finansowym Miasta Dębicy.

Spektakle oceniała komisja artystyczna w składzie: Ilona Stanaszek, Tomasz Smykalski, Jan Michalak i Jan Borek. Po obejrzeniu 6 prezentacji scenicznych jury postanowiło wyróżnić grupy "Gwiazdy Kopernika" z ZS nr 4 w Dębicy (wyróżnienie II stopnia) i "Kawiarenka" z ZS w Brzostku (wyróżnienie I stopnia). Trzeciego miejsca nie przyznano. Drugie miejsce przypadło grupie teatralnej "Kwiatek" z ZS nr 2 w Dębicy. Miejsce pierwsze zdobyła grupa "Talia" z II LO w Dębicy. Główną nagrodą - Grand Prix - podzieliły się Aleksandra Ożóg i Kinga Kania, reprezentujące MOK w Dębicy.

Jury przyznało też Wyróżnienia indywidualne, które otrzymali: Jakub Skupień (Zespół Teatralny "Talia"), Mateusz Ciurkot (Grupa Teatralna "Kwiatek") oraz Patryk Kowalski (Grupa Teatralna "Kwiatek").

Podczas finałowej gali zaprezentowali się laureaci 1 miejsca - grupa "Talia". Gościnnie wystąpiła grupa "T. Lab" w spektaklu "cZŁOwieku".

GALERIE ZDJĘĆ

X Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych (30.03.17)
fot. Łukasz Pas

Gala finałowa Festiwalu Teatralnego (31.03.17)