Dwa przeglądy oraz warsztaty dla uczniów i instruktorów złożą się na Festiwal Teatralny Dębica 2017, odbywający się w Domu Kultury „Śnieżka”. 29 marca zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w XXI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”. Dzień później, 30 marca, podczas X Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych rywalizować będą uczniowie szkół średnich.

W ramach Festiwalu i projektu „Teatr Małego Aktora” zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i młodzież ze szkół gimnazjalnych, a także instruktorów na jednodniowe, bezpłatne warsztaty teatralne. Zajęcia odbędą się 16 marca (tj. czwartek) w DK „Śnieżka” i przeprowadzone zostaną przez wykwalifikowaną kadrę, pedagogów, czynnych artystów działających we współpracy z  Centrum Edukacji Teatralnej Małopolskiego Instytutu Teatralnego.

Warsztaty mają na celu aktywizację dzieci i młodzieży, rozbudzenie i rozwijanie kreatywności, pasji teatralnych, a także naukę wyrażania emocji poprzez sztukę. Uświadomienie zarówno dzieciom i opiekunom, jeszcze większych drzemiących w nich możliwości, rozbudzenie kreatywności. Pozwoli to również na ukazanie właściwych ścieżek rozwoju, pracy, tworzenia teatru oraz podniesienie poziomu artystycznych prezentacji. Warsztaty prowadzone przez profesjonalistów pozwolą na czerpanie wiedzy z najlepszych źródeł.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń oraz ich limit z danej placówki (4 osoby).

Zapisy i dodatkowe informacje: Dominika Migoń, DK „Śnieżka” MOK w Dębicy, ul. Bojanowskiego 18, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  510 39 49 81.

 

29 marca (środa) odbędzie się XXI Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”. W przeglądzie uczestniczyć mogą zespoły z terenu miasta i powiatu, z placówek kultury, szkół podstawowych, gimnazjów  prezentujące dowolna formę teatralną w żywym planie.

Warunkiem udziału w Konkursie jest złożenie czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie 20 marca br . w Domu Kultury „Śnieżka”, Dębica, ul. Bojanowskiego 18, tel./fax: 14 670 31 67, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Do pobrania:
Regulamin i karta zgłoszenia

 

 X Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych, organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy i Starostwo Powiatowe w Dębicy, odbędzie się 30 marca (czwartek).

W prezentacjach mogą uczestniczyć zespoły uprawiające różnorodne formy teatralne np.: monodram, teatry dramatyczne, teatry poetyckie. Konfrontacje obejmują kategorie szkół ponadgimnazjalnych. Tematyka repertuarowa w oparciu o dowolny materiał literacki. Czas trwania spektaklu – do 30 min.

Informacji szczegółowych udziela Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy, tel. 14 680 31 24.

 

Festiwal zwieńczy 31 marca (piątek) Gala finałowa i prezentacje nagrodzonych spektakli.

 

Galeria zdjęć